top of page
HR_logo_www.png
motoki-tonn-baner.jpg
HR.png

Harmonia rozwoju

ZE SOBĄ

PARĘ SŁÓW O ŻYCIU...

…o życiu, które bardzo wyraźnie pokazało mi, że każdy kogo spotykasz jest Twoim lustrem. To, co przyciąga naszą uwagę, a jeszcze bardziej to, co szczególnie odrzucamy w drugim człowieku, bardzo wiele mówi o nas samych. Im bardziej nastawiamy się na rywalizację, na walkę „o rację", tym więcej tych bitew w naszym życiu się pojawia. Kochająca osoba żyje w kochającym świecie, a wroga żyje w świecie pełnym wrogości. Istnieje tylko jedna droga do szczęścia - przestać się martwić rzeczami, które są poza naszą kontrolą. Ten, kto boi się, że będzie cierpiał - już cierpi przez swój strach. Naszym wrogiem jest strach. Często myślimy, że jest nim nienawiść, agresja, ale tak naprawdę to strach, lęk o to, że stracimy... stracimy to, co dla nas ważne. „Przeżyłem w swoim życiu tysiące tragedii, które nigdy się nie wydarzyły”.

Tylko spokój, trzymanie się swojego wnętrza
i poczucie spełnienia - wyznaczone jako cel – pozwolą
Ci osiągnąć harmonię w relacjach.

Nie możemy osiągnąć w życiu więcej, niż wierzymy w naszych sercach, że zasługujemy, by mieć. Nie możemy się stać tym, czym powinniśmy się stać poprzez pozostanie tym, czym jesteśmy. To nasze podejście do życia determinuje podejście życia w stosunku do nas, a nasze podejście do innych ludzi determinuje ich podejście do nas. Ludzie mogą zapomnieć, co powiedziałeś, ale nigdy nie zapomną, jak sprawiłeś, że się poczuli. Istnieje w Twoim sercu magnes, który przyciągnie prawdziwie wartościowych ludzi. Jest nim wdzięczność. Kiedy nauczysz się żyć dla siebie z wdzięcznością za to, co otrzymałeś, zobaczysz, jak inni otworzą się na Ciebie. Takich osób jest o wiele więcej niż nam się wydaje.

 

Powodem, dla którego ludziom tak trudno jest być szczęśliwymi jest to, że zawsze widzą przeszłość lepszą niż była, teraźniejszość gorszą niż jest i przyszłość mniej pewną, niż będzie. Boją się podejmowania decyzji. Tymczasem wszystko jest trudne, zanim stanie się proste. Dobre decyzje są wynikiem mądrości. Mądrość jest wynikiem doświadczenia. Doświadczenie jest wynikiem złych decyzji. Tak więc, nie istnieje coś takiego, jak zła decyzja. Trzeba tylko pamiętać, że aby robić to, co dla Ciebie naprawdę ważne, musisz najpierw wiedzieć, co jest dla Ciebie naprawdę ważne.

Niebo na ziemi to wybór, którego trzeba dokonać,

a nie miejsce, które musisz znaleźć!

Nie dawaj się popychać problemom. Daj prowadzić się marzeniom. Jesteś tym kim się stajesz, gdy myślisz - kim jesteś! A jakie są Twoje myśli na własny temat? Kim jesteś we własnych wyobrażeniach? Czy żyjesz w pogoni za…. No właśnie, za czym?

Jeśli odkrywasz u siebie pośpiech - zatrzymaj się i skup uwagę na wizji tego, czego pragniesz i zacznij dziękować, że to otrzymujesz. Praktykowanie wdzięczności zawsze wzmacnia wiarę i odświeża determinację. Strata jest czasem nieunikniona. To właśnie oddalające się chwilowe ciepło domu, to klamka którą pocałowałeś wczorajszego dnia, to dysk twardy z danymi których nie odzyskasz (a mówili, że wszystko można odzyskać!) - to wszystko ma sens wtedy, gdy podnosisz się z nastawieniem, że chcesz to robić, a nie tylko dlatego, że nie masz innego pomysłu.

Twoje życie jest na tyle dobre, na ile mu na to pozwalasz. Rozwijaj w sobie zdolność kierowania myślami.

Większość z nas musi czekać, aż życie sprowokuje albo zmusi do doświadczania potrzeby zmiany, wzrostu. Twoja pełnia spoczywa ukryta w codziennych problemach, związkach, zmaganiach rodzinnych i zbiorowych, w problemach z dzieciństwa i wieku dorosłego, kryzysach miłosnych, depresjach połowy życia, przechodzeniu na emeryturę i doświadczeniach pobliża śmierci. Nasze największe problemy wydają się stwarzać przeszkody w życiu, by obudzić nas do pełnej zdolności przyjęcia postawy wojownika.

Rozwój, to dozgonne zmaganie z nieznanym. Ciągle stajesz do konfrontacji z nowymi aspektami rzeczywistości, leżącymi tuż poza twoim nieustannie poszerzającym się zasięgiem radzenia sobie z nimi oraz integrowania ich. Te budzące się konflikty pojmowane są nie jako przeciwnicy do pokonania, ale jako potencjalni sprzymierzeńcy, stanowiący wyzwanie nawołujące do rozszerzenia tożsamości i zaakceptowania ich.

Wszechświat nieustannie się zmienia. A Ty?

Największym ludzkim szczęściem jest to,

że zawsze można zacząć od nowa!

Harmonia Rozwoju indywidualnego

Rozwój jest przestrzenią dla tych, którzy chcą i mają odwagę zrobić coś dla siebie – zwiększyć samoświadomość, zwiększyć możliwości wyboru, uwolnić potencjał i w konsekwencji zmaksymalizować efekty – ale tym razem świadomie, zachowując równowagę pomiędzy aspektami, na których Ci zależy.

CO DAJE PRACA INDYWIDUALNA?

Celem sesji indywidualnych jest wsparcie Ciebie w zmianie, jakiej sobie potrzebujesz i w podążaniu tam, gdzie pragniesz podążać. Moja rola to wspieranie Ciebie na wielu poziomach w stawaniu się tym, kim pragniesz być i wykorzystaniu całego potencjału, jaki posiadasz. Jak to się dzieje? Jest to możliwe, ponieważ podczas sesji indywidualnych masz możliwość poszerzenia swojej świadomości, a dzięki temu:

  • zwiększasz możliwości wyboru i gotowość do zmian,

  • uwalniasz potencjał i koncentrujesz swoją energię na tym, co dla Ciebie naprawdę ważne,

  • masz możliwość odkryć niepoznane jeszcze i niewykorzystane zasoby, a dzięki temu uwolnić swój potencjał.

O ile warsztaty i szkolenia rozwojowe dostarczają tych samych informacji wszystkim uczestnikom (niezależnie od poziomu ich wiedzy czy umiejętności), o tyle sesje indywidualne trafiają precyzyjnie w miejsce największej Twojej potrzeby i największego wpływu, zmieniając tym samym Ciebie, a to wpływa na zmianę Twojego otoczenia.

Trzeba tylko abyś podjął świadomą decyzję, że spełnienie Twoich marzeń jest ważniejsze niż strach. Ważniejsze niż to, że po drodze możesz popełnisz wiele błędów, że ktoś będzie się z Ciebie śmiał, ktoś Cię skrytykuje, ktoś Ci odmówi. Ze swojej strony stwarzam Ci bezpieczną przestrzeń do pracy z tematami o których nie zawsze masz gotowość rozmawiać z bliskimi czy mówić o nich w grupie warsztatowej.

Masz nieograniczony potencjał. I tylko ego a wraz z nim stare przekonania i stare wzorce zachowań nie pozwalają w pełni z niego skorzystać. Ty jednak jesteś czymś więcej niż swoim ego.

Co byś zrobił, gdyby wszystko było możliwe? Zapraszam Cię do szukania odpowiedzi!

OBSZARY WSPÓŁPRACY INDYWIDUALNEJ

Image by Motoki Tonn
W harmonii

ze sobą

Sesje ukierunkowane są na rozwój osobisty uwzględniający wszystkie wymiary życia.

Loving Couple
W harmonii

z partnerem

Wspólne dojrzewanie w związku jest rdzennym doświadczeniem, które wiąże ludzi.

Image by Xavier Mouton Photographie
W harmonii

z dzieckiem

Nie ważne ile siebie dajemy naszym dzieciom... ważne czy to co dajemy, jest wielkie!

Image by Priscilla Du Preez
W harmonii

z innymi

Głębokie i satysfakcjonujące relacje dają poczucie bezpieczeństwa i spełnienia.

Image by Ava Sol
W harmonii

z ciałem

Co widzisz patrząc na swoje ciało? Jak go doświadczasz? Dbasz o swoje ciało?

1O7A3899.aj.jpg
1O7A3899.aj.jpg

Masz pytania?

Umów się na bezpłatną konsultację

bottom of page