top of page
HR_logo_www.png
HR.png

w harmonii

Z CIAŁEM

„Ciało pamięta rzeczy,

które wydają się zapomniane.”

Joanna Bator, Ciemno, prawie noc

Marco Polo, wenecki podróżnik, który w XIII w. odbył podróż do Chin, opisywał jak widział jednorożce, które według ówczesnych poglądów zamieszkiwały Azję. Marco miał tylko pewien kłopot - otóż jednorożce w powszechnym wyobrażeniu powinny być białe, smukłe i mieć długi róg, natomiast jego jednorożce były ciemne, przysadziste, o wielkim pysku, grubych łapach i krótkim rogu. Oczywiście to były nosorożce, jednak jego nastawienie sprawiało, że "widział" jednorożce.

 

Co Ty widzisz patrząc na swoje ciało? Jak go doświadczasz? Czy jako coś wspaniałego, zasługującego na miłość i szacunek, czy raczej jako obciążający Cię balast, który Cię nieustannie ogranicza? Czy masz poczucie piękna płynącego z Twojej fizyczności, czy raczej nieustannie myślisz o tym, jak ją zmienić, poprawić, przekształcić?

 

Czy dbasz o swoje ciało poprzez służące mu zabiegi, ćwiczenia, codzienne rytuały, świadome jedzenie czy raczej nadużywasz go, wykorzystujesz i przekraczasz jego granice?

Co możesz zyskać poprzez sesje indywidualne:

  • W trakcie sesji uczysz się świadomego spojrzenia na swoje ciało, na to jak go doświadczasz, a także na to co jesz, kiedy jesz i po co jesz. Kluczową sprawą jest poznanie potrzeb własnego ciała, uświadomienie sobie dotychczasowych przekonań na jego temat i nawyków w kontakcie z nim.

  • Odkrycie blokad na czerpanie przyjemności płynących z ciała i tendencji do ciągłych wyrzeczeń płynących z braku akceptacji.

  • W trakcie sesji nauczysz się ponownie słuchać swojego ciała, dowiesz się, co znaczy słuchać głosu intuicji, zrozumiesz jak wpływa ona na to, czego doświadczasz w swoim ciele.

  • Zadasz sobie pytanie dotyczące głodu, zależności pomiędzy nastrojem a jedzeniem i ilością spożywanego pokarmu.

  • Będziesz uczyć się doświadczać tego, jakie emocje przeżywasz w ciele i jak je wyrażać, a także tego co to znaczy dla Ciebie być w kontakcie ze sobą i z ciałem będąc w kontakcie z innymi ludźmi i z ich emocjami.

  • Nauczysz się zarządzać emocjami (smutkiem, złością, nudą), które często są przyczyną zaburzeń związanych z jedzeniem. Zrozumienie siebie da Ci możliwość świadomych wyborów zgodnych z Twoimi potrzebami.

  • Dowiesz się jak podnieść swój poziom motywacji i pewności siebie, dzięki czemu możesz zacząć świadomie i samodzielnie decydować o sobie, o tym, co, w jakich ilościach i kiedy jesz.

  • Zapoczątkujesz proces, w którym najważniejsze jest poznanie siebie i poznanie reakcji swojego ciała na to, co z nim jest związane.

1O7A3899.aj.jpg
1O7A3899.aj.jpg

Masz pytania?

Umów się na bezpłatną konsultację

bottom of page