top of page

Chcę żyć w harmonii z tym, co uważam za dobre.

Życie to wielki eksperyment. Wciąż odkrywam nowe tajemnice życia. Otwieram zamknięte dotąd drzwi. Sprawdzam nowe możliwości. Wykorzystuję wyobraźnię. Tworzę, bawię się. Rozwijam swoje talenty i potencjały. Nie przestaję działać. Czuję się wyróżniona przez Życie…

Wiem, że opłaca się zmienić sposób myślenia i postępowanie. Nie walczę o to, co i tak stracone. Wszystko zmienia się w czasie. Cieszę się nie tylko z osiągniętych celów, lecz również z każdego kroku w ich kierunku.

Pasja i fascynacja... one nadają smak życiu. I jeszcze filiżanka kawy latte… Prawdziwego szczęścia nie można wymanipulować. Jedyną drogą ku indywidualnemu spełnieniu jest bycie sobą.

Pomogę Ci:

 • uwolnić lub jeszcze bardziej rozwinąć potencjał tkwiący zarówno w Tobie jak i w Twoim zespole

 • osiągać maksymalne rezultaty i cele

 • odkryć zupełnie nowe i/lub najprostsze rozwiązania

Na co dzień wychowuję trójkę dzieci (mam dwóch synów i córkę) a także pracuję i to praca stanowi, póki co, moją główną pasję. Od ponad 20 lat zajmuję się HR, który widzę jako Harmonijny Rozwój. Pracuję jako Interim Director, coach i mentor, a także jako adiunkt na uczelni wyższej.

Moją podstawową zasadą jest to, by nie podejmować decyzji dlatego, że coś jest łatwe, nie podejmować ich dlatego, że coś jest tanie, nie podejmować ich dlatego, że coś jest popularne, ale podejmować je dlatego, że coś jest właściwe. Niestety ocenienie tego, co jest właściwe a co nie, najczęściej możliwe jest po dokonanym już wyborze.

Czytając książkę E. Barby "Canoe z papieru", znalazłam tam następujące stwierdzenie „W operze pekińskiej cały skodyfikowany system ruchów aktora został wzniesiony na tej zasadzie: każdy ruch powinien się zaczynać z kierunku przeciwnego niż ten, w którym właściwie zmierza."

Dlatego uznałam, że jeśli coś jest warte zobaczenia, powiedzenie lub przeżycia, to trzeba zobaczyć, powiedzieć i przeżyć to teraz, że jeśli chcę zrobić coś za „jakiś czas" to znaczy, że szczęście jest daleko ode mnie i być może nigdy do mnie nie przyjdzie. Nowe okazje pojawiają się codziennie, a mimo wszystko mało kto je wykorzystuje. Kiedyś być może wyszukiwałam na drodze intelektualizacji tysiąca powodów dla których nie mogą zrobić tego, co chcę zrobić, podczas gdy wszystkim, czego potrzebuję, jest jeden powód, dla którego jednak mogę.

Możemy

zaakceptować

warunki takimi,

jakie są lub przejąć odpowiedzialność

za ich zmianę!

Staram się być zmianą, którą chcę widzieć w świecie. Wychodzę z założenia, że wsparcie w rozwoju może dać jedynie osoba, która sama pracuje na sobą, dba o własny rozwój i potrafi zmierzyć się z własnymi słabościami, z samą sobą, która nie obawia się podjęcia odpowiednich działań oraz przyjęcia na siebie odpowiedzialności za swój rozwój osobisty
i biznesowy... za własne życie! Z tego względu osobą z którą najintensywniej pracuję – jestem ja sama.

Wiem, jak ważne jest znalezienie właściwego zajęcia dla siebie, właściwej pracy. Robienie tego, w co się wierzy. Jak ważne jest odkrycie pracy „nie dla jej użyteczności, ale dla siebie, czy się powiedzie, czy nie, czy jesteś za nią chwalony, czy nie, czy jesteś za to kochany i nagradzany, czy nie, czy ludzie o tym wiedzą i czy są wdzięczny za to, czy nie. Ile działań możesz liczyć w swoim życiu, w które angażujesz się tylko dlatego, że cieszą cię i chwytają twoją duszę? Znajdź je, kultywuj, bo są twoim paszportem do wolności i miłości.” (Anthony de Mello).

Dlatego w swojej pracy dążę do harmonijnego rozwoju zarówno poszczególnych osób, jak i całych organizacji. Fascynuje mnie zarówno towarzyszenie ludziom w ich osobistych odkryciach, jak i współtworzenie zrównoważonego środowiska pracy w organizacjach. Zawsze jednak staram się wspierać innym w budowaniu ich naturalnej siły.

Obejmij odpowiedzialność za siebie, za swoje życie, za swoje marzenia, za wybór miejsca w którym jesteś. Rób to, czego Ty pragniesz, a nie to czego, czego chcą dla Ciebie inni. Kieruj się swoją prawdą. Postaw na siebie!

DLACZEGO WARTO ZE MNĄ WSPÓŁPRACOWAĆ?

1O7A3777-2.jpg

Doświadczenie

organizacyjne

MG_doswiadczenie2.jpg

Doświadczenie

w pracy indywidualnej

1O7A3854.jpg

Wykształcenie

wyksztalcenie

WYKSZTAŁCENIE

Kreowanie skutecznych rozwiązań dzięki bogatemu doświadczeniu i interdyscyplinarnemu wykształceniu.

Edukacja

09.2023 - obecnie

UNIWERSYTET MEDYCZNY

Łódź

Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem aspektów klinicznych

Studia prowadzone zgodnie z wymaganiami Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, posiadają atest Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

07.2023

INSTYTUT POZYTYWNEJ TERAPII KRYZYSU

Kraków

Konsultant Kryzysowy

Pierwsza Pomoc w Kryzysie Psychologicznym

Certyfikat akredytowany przez Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego

05.2020 - 10.2021

AKADEMIA PSYCHOBIOLOGII VEDICA

Akademia psychobiologii

Certyfikat ukończenia szkolenia specjalistycznego

Warszawa

05.2015 - 06.2015

CEDOZ AKADEMIA PRAWA PRACY I RACHUNKOWOŚCI

Warszawa

Certyfikowany kurs specjalistów ds. kadr i płac z obsługą programu Symfonia

Certyfikat w obrębię zawodu:
Specjalista ds. Kadr (kl. 242307);
Specjalista ds. Wynagrodzeń (kl. 242310)

09.2012 - 06.2013

INSTYTUT PSYCHOLOGII PROCESU

POLITYKA RELACJI - Studium rozwiązywania konfliktów i pracy z relacjami w organizacjach

Warszawa

09.2011 - 06.2013

INSTYTUT PSYCHOLOGII PROCESU

Dwuletnie studium psychoterapii

Warszawa

09.2007 - 06.2008

AKADEMIA PSYCHOLOGII ZORIENTOWANEJ NA PROCES

Akademia Psychologii Zorientowanej na Proces 

Certyfikat ukończenia

Warszawa

09.2005 - 02.2006

ARG, CENTRUM KSZTAŁCENIA KADR MENEDŻERSKICH

Warszawa

Kwalifikacje zawodowe w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Dyplom Menedżera Zasobów Ludzkich

09.2000 - 10.2005

SGGW

Warszawa

Katedra Organizacji i Ekonomiki Konsumpcji

Doktorat

09.1994 - 01.2000

UNIWERSYTET ŁÓDZKI

Łódź

Wydz. Filozoficzno – Historyczny

Magister

Kierunek: etnologia

Specjalizacja: antropologia społeczna

Certyfikaty

 • 2021 VIII Letnia Szkoła Tutorów – Certyfikat Tutora (Collegium Wratislaviense, Wrocław)

 • 2021 – Moderator Design Thinking – Certyfikat Moderatora DT (Design Thinking Institute, Warszawa)

 • 2018 – Compliance i prowadzenie postepowań wyjaśniających dla Członków Zarządu oraz Compliance Officer (Global HR Lawyers Raczkowski Paruch wraz z Linia Etyki)

 • 2018 - Narzędzia diagnozy organizacji. Pogłębione szkolenie z wykorzystania teorii i praktyki Analizy Transakcyjnej w organizacjach (Grupa Spotkanie, Poznań)

 • 2017 - Akademia Analizy Transakcyjnej – certyfikat ukończenia (Grupa Spotkanie, Warszawa-Poznań)

 • 2017 - „Szkolenie AT 101” – certyfikat Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej (EATA)

 • 2016 - ERGOLEAN Management: Warsztaty Kaizen - Metody skutecznego doskonalenia procesów (DPG Staworzyński)

 • 2016 - ERGOLEAN Management: Zarządzenie w kulturze LEAN - Wprowadzenie do LEAN Management; Doskonalenie działań z zakresu LEAN Management (DPG Staworzyński)

 • 2016 - MBO – analiza wskaźników - Połączenie MBO z istniejącym systemem oceny pracowniczej; MPO - wskaźniki, kaskadowanie celów; Zbadanie zgodności pomiędzy celami organizacji a celami cząstkowymi (DPG Staworzyński)

 • 2016 - MBO – przygotowanie do wdrożenia - Procedura procesu MBO; Weryfikacja wskaźników (DPG Staworzyński)

 • 2015 – Lean Thinking – wprowadzenie do Lean Manufacturing – Czym jest LM; Świadomość marnotrawstwa;  Metodologie LM (TQM, TFM, TPM, SMED); 5S; Audytowanie; Budowanie kultury Kaizen; MBO; Standardy; PCDA i SDCA; narzędzia LM (AQME Konsulting)

 • 2013 - Ocena i Feedback – nowe możliwości (Ośrodek Psychoterapeutyczno – Szkoleniowy Instytutu Psychologii Procesu POZA CENTRUM)

 • 2013 - Nauki ścisłe w psychologii (Ośrodek Psychoterapeutyczno – Szkoleniowy Instytutu Psychologii Procesu POZA CENTRUM)

 • 2012 - W zgodzie z sobą i z Klientem. Rozwój zaawansowanych umiejętności trenerskich w ramach programu „Skuteczny Trener: Kreatywność – Zmiana – Efektywność”; Poziom 3 – szkolenie zaawansowane (Grupa Trop, Warszawa)

 • 2012 - Wojownik na ścieżce serca, czyli o pracy wewnętrznej w psychoterapii. (Ośrodek Psychoterapeutyczno – Szkoleniowy Instytutu Psychologii Procesu POZA CENTRUM)

 • 2012 - Provocatieve Coaching (Polski Instytut Coachingu Prowokatywnego, Poznań)

 • 2011 – Central-Eastern Europe Fraud and Corruption Conference - Continuing Professional Education (Association of Certified Fraud Examiners, Warszawa)

 • 2011 - Certificate of Training EXTENDED DISC – akredytowany konsultant Extended Disc

 • 2007 - International Coaching Certification - certyfikat International Coach ICC

 • 2005 - Neuropedagogika – teoria, diagnoza, praktyka (CPE, Warszawa)

 • 2003 - Analiza danych ankietowych (StatSoft Polska, Kraków)

 • 2002 - Analizy sensoryczne  - metody i zastosowanie (University of Gent & SGGW)

 • 2001 - Zasady i metody w całościowym systemie zarządzania jakością (TQM) w przemyśle spożywczym (University of Gent & SGGW)

1O7A3899.aj.jpg
Magdalena_gieras_HR.jpg

Zależy Ci na

harmonijnym rozwoju?

Skontaktuj się ze mną!

 

Zadzwoń: +48 604 137 086

bottom of page